Obdobje po hospitalizaciji

Novo obdobje po zdravljenju

Po prihodu domov se za pacienta in svojce začne novo obdobje predelave procesa zdravljenja in načrtovanja za naprej. Nekateri so po zaključenem zdravljenju vključeni v program Psihiatričnega zdravljenja v skupnosti, v sklopu katerega se že pred odpustom pripravi individualni načrt pomoči pacientu, ki se po odpustu izvaja na domu.

Obstaja tudi možnost vključitve v obravnavo v skupnosti, ki jo izvajajo koordinatorji obravnave v skupnosti, zaposleni na regijskih centrih za socialno delo.

www.skupnostno-psihiatricno-zdravljenje.si

Programi, ki pomagajo pri vzdrževanju in krepitvi duševnega zdravja

Programi nevladnih organizacij za pomoč ljudem s težavami v duševnem zdravju vključujejo stanovanjske skupine, dnevne centre, informacijske pisarne, skupine za samopomoč. Več o tem na naslednjih povezavah.

www.sent.si

www.ozara.org

omra.si

Skupina za samopomoč, ki deluje s sklopu Društva DAM na NIJZ Celje in je namenjena druženju in podpori in iskanju načinov samopomoči.

www.nijz.si

Mreža skupin KZA in AA v regiji, ki so namenjene osebam s težavami z odvisnostjo in njihovim svojcem.

Združenje Zahodno Štajerske pokrajine za pomoč pri demenci Spominčica Šentjur, ki je namenjena vsem, ki se osebno ali preko svojcev srečujejo s problemom demence:

www.spomincica-sentjur.si

Programi socialne mreže, ki izvajajo različne individualne in skupinske ciljane programe za osebe z motnjami v duševnem zdravju, npr. skupina za pomoč in samopomoč ženskam v stiski Moč Celje.

www.csd-celje.si

Na volju ves čas

Telefoni za pomoč v duševni stiski, kamor se za pogovor, pomoč in svetovanje lahko obrnete v dnevnem ali nočnem času.

Poiščite željeno vsebino

Psihiatrična bolnišnica Vojnik
Celjska cesta 37, 3212 Vojnik